top of page

Merhaba...

Emekli Tuğamiral Prof. Dr. Nurhan Kâhyaoğlu tarafından kurulan NKCONSULTUM.COM; yeni iş stratejilerinin uygulanmasından verimli iş süreçlerine, gemi ve yat inşası ve tasarımından, savaş gemisi inşa ve tasarımına kadar, "Denizcilik Endüstrisi" ile ilgili tüm mühendislik ve tasarım alanlarında zorlukların üstesinden gelmeye ve sizi başarıya götürmeye hazırdır. Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için, başta Milli Gemi-MİLGEM projesi olmak üzere, birçok savaş gemisi dizayn, inşa ve tedarik projelerinin hemen hemen tüm süreçlerinde bilfiil görev almış, gemi inşa ve tedarik projelerinde üst düzey proje yöneticiliği yapmış, yurt içi ve yurt dışında çeşitli milli ve NATO araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerine, seminer ve konferanslara iştirak etmiş olan Nurhan Kâhyaoğlu-NKCONSULTUM.COM 40 yılı aşkın deneyimiyle, müşterilerine iş yapma biçimlerini dönüşüme uğratan hizmetler sunmaktadır.

Görüşme için randevu almak üzere hemen bize ulaşın.

Hello...

NKCONSULTUM.COM founded by (Ret.) Rear Admiral Prof. Dr. Nurhan Kâhyaoğlu,  is ready to overcome challenges and lead you to success in all engineering and design fields related to the "Marine Industry" suc as the development of new business strategies and  efficient business processes, ship and yacht design & construction and, warship design & construction. Besides the participation in almost all processes of the design, construction and procurement of  various national and international projects, including the MİLGEM project, he attended in various NATO research and technology development activities, as well as seminars and conferences. 
In this context, Nurhan Kâhyaoğlu-NKCONSULTUM.COM offers services that
positively change the way of doing business to its customers with its experience of more than 40 years.

Contact us now 

 

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Curriculum Vitae

   Deniz Harp Okulundan 1979 yılında Teğmen rütbesiyle Deniz Subayı olarak mezun olan Emekli Tuğamiral Nurhan Kâhyaoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda 32 yıllık kariyerinde Çıkartma Filosu, Mayın Filosu ve Hücumbot Filosuna bağlı çeşitli savaş gemilerinde Makine Bölümünde , Baş Çarkçılık dahil her branşta görev yapmış, deniz hizmetini (gemi görevlerini) müteakiben 1997 yılına kadar, Deniz Harp Okulunda Öğretim Üyesi olarak Gemi İnşa Grup Başkanlığı görevini icra etmiştir.

   1997-2005 yılları arasında sırasıyla; Taşkızak Tersanesi Komutanlığı ve bilahare İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda çeşitli görevlerde bulunan Kâhyaoğlu, Dizayn Baş Mühendisliği, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Fırkateyn Şube Müdürlüğü, Gemi İnşa Daire Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Döner Sermaye Genel Sekreterliği, İstanbul Tersanesi Komutanlığı Plan Keşif ve Dizayn Müdürlüğü görevlerini takiben 2006 yılında “Tuğamiral” rütbesine terfi etmiş ve dört yıl “Gölcük Tersanesi Komutanı” ve iki yıl da “İstanbul Tersanesi Komutanı” olarak görev yapmıştır.  30 Ağustos 2011 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olan Kâhyaoğlu, 2012 yılında Profesörlüğe yükselerek Pîrî Reis Üniversitesi (PRÜ) Mühendislik Fakültesi Profesör kadrosuna atanmış, 2014-2017 yılları arasında PRÜ Mühendislik Fakültesi Dekanlığı, Senato ve Üniversite Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini icra etmiştir.

   Başta Milli Gemi-MİLGEM projesi olmak üzere, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için birçok savaş gemisi dizayn, inşa ve tedarik projelerinin hemen hemen tüm süreçlerinde bilfiil görev almış; gemi inşa ve tedarik projelerinde üst düzey proje yöneticiliği yapmış, yurtiçi ve yurt dışında çeşitli milli ve NATO araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerine; seminer ve konferanslara iştirak etmiş olan Emekli Tuğamiral Nurhan Kâhyaoğlu hem bir deniz subayı ve hem de bir Gemi İnşa Mühendisi olarak, hem savaş gemisi dizaynında hem de bir tersaneci olarak 40 yıldan fazla denizcilik, gemi endüstrisi ve gemi mühendisliği deneyimlerine sahiptir.

   Prof. Dr. Nurhan Kâhyaoğlu’nun uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde, konferanslarda çeşitli yayın ve bildirileri bulunmaktadır. 2012-2014 yılları arasında HAVELSAN–Hava Elektronik Sanayi A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yapmış olan Profesör Kâhyaoğlu, PRÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeliği yanı sıra Pîrî Reis Üniversitesi Teknopark İktisadi İşletme Müdürlüğü görevini birlikte yürütmüş ve her iki görevinden de Mayıs 2021 ayında istifa etmiştir. 2022 yılı Ocak ayında NKCONSULTUM Danışmanlık şahıs şirketini kuran Nurhan Kâhyaoğlu, son yıllarda; su üstü savaş gemisi ve denizaltı dizaynı, gemi dizayn optimizasyonu, su üstü savaş gemilerinde beka kabiliyeti, yat ve gemi inşaatında stratejik ve operasyonel yönetim; genel tasarım, yat ve gemi inşaatında verimliliğin artırılması, tersane organizasyonu; sürekli denizcileşme üzerine bilişsel-cognitive yaklaşım, gibi konularda çalışmalarını ve danışmanlık hizmetlerini sürdüren Emekli Tuğamiral Prof. Dr. Nurhan Kâhyaoğlu Gemi İnşa ve Gemi Makineleri Mühendisleri Odası-GMO, The Society of Naval Architects and Marine Engineers-SNAME üyesi olup ICF Uluslararası Profesyonel Koçluk Eğitim Sertifikasına sahiptir.

Curricula Vitae

Nurhan Kâhyaoğlu had a 32-year career in the Turkish Navy. He served as engineering duty officer of all levels onboard the naval ships.  As a navy officer, and as a naval architect and marine engineer he also has more than 40 years of progressively responsible naval and marine industry experience in both design and shipyard work; research and development, strategic and operational management, technical management and planning activities, including teaching as a lecturer in the Turkish Naval Academy and in the Maritime Faculty of İstanbul Technical University. 

He has a wide experience in the naval ship acquisition projects, with the inclusion of planning, executing, controlling, and managing numerous basic, contract and detail design, system integration and shipbuilding projects such as Ada Class MiLGEM (National Ship) Corvette project as well as associated technologies.  His last two assignments in the navy were, as a Rear Admiral, commanding officer of Gölcük Naval Shipyard, and İstanbul Naval Shipyard respectively. He got his PhD degree in Naval Architecture and received his Associate Professorship title in hydromechanics.  He also has performed a duty as a member of the board of HAVELSAN A.Ş. (Avionics Industrıes i.c).  

After serving as the member of the University Senate, and as the Dean of Faculty of Engineering of the Pîrî Reis University (PRU), Kâhyaoğlu quit his career in PRU and also resigned from being the manager of PRU-Teknopark Commercial Enterprise in 2021.  Nurhan Kâhyaoğlu, founded his own consulting company NKCONSULTUM in January 2022.

In recent years; he studies and, provides consultancy services on ship design and construction, surface warship and submarine design and construction, survivability in surface warships, ship design optimization, strategic and operational management in yacht and ship design and construction, shipyard organization, cognitive approach for continuous maritimization.

 (Ret.) Rear Admiral Prof. Dr. Nurhan Kâhyaoğlu has the ICF-ACSTH professional coaching certificate and he is a member of the Chamber of Turkish Naval Architects and Marine Engineers-GMO, and the Society of Naval Architects and Marine Engineers-SNAME.

Contact

I'm always looking for new and exciting opportunities. Let's connect.

+90 542 248 63 43

bottom of page