top of page

Merhaba...

Emekli Tuğamiral Prof. Dr. Nurhan Kâhyaoğlu tarafından kurulan NKCONSULTUM.COM; yeni iş stratejilerinin uygulanmasından verimli iş süreçlerine, gemi ve yat inşası ve tasarımından, savaş gemisi inşa ve tasarımına kadar, "Denizcilik Endüstrisi" ile ilgili tüm mühendislik ve tasarım alanlarında zorlukların üstesinden gelmeye ve sizi başarıya götürmeye hazırdır. Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için, başta Milli Gemi-MİLGEM projesi olmak üzere, birçok savaş gemisi dizayn, inşa ve tedarik projelerinin hemen hemen tüm süreçlerinde bilfiil görev almış, gemi inşa ve tedarik projelerinde üst düzey proje yöneticiliği yapmış, yurt içi ve yurt dışında çeşitli milli ve NATO araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerine, seminer ve konferanslara iştirak etmiş olan Nurhan Kâhyaoğlu-NKCONSULTUM.COM 40 yılı aşkın deneyimiyle, müşterilerine iş yapma biçimlerini olumlu yönde dönüşüme uğratan hizmetler sunmaktadır.

Görüşme için randevu almak üzere hemen bize ulaşın.

 

 

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Özgeçmiş

Deniz Harp Okulundan 1979 yılında Teğmen rütbesiyle Deniz Subayı olarak mezun olan Emekli Tuğamiral Nurhan Kâhyaoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda 32 yıllık kariyerinde Çıkartma Filosu, Mayın Filosu ve Hücumbot Filosuna bağlı çeşitli savaş gemilerinde Makine Bölümünde , Baş Çarkçılık dahil her branşta görev yapmış, deniz hizmetini (gemi görevlerini) müteakiben 1997 yılına kadar, Deniz Harp Okulunda Öğretim Üyesi olarak Gemi İnşa Grup Başkanlığı görevini icra etmiştir.

   1997-2005 yılları arasında sırasıyla; Taşkızak Tersanesi Komutanlığı ve bilahare İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda çeşitli görevlerde bulunan Kâhyaoğlu, Dizayn Baş Mühendisliği, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Fırkateyn Şube Müdürlüğü, Gemi İnşa Daire Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Döner Sermaye Genel Sekreterliği, İstanbul Tersanesi Komutanlığı Plan Keşif ve Dizayn Müdürlüğü görevlerini takiben 2006 yılında “Tuğamiral” rütbesine terfi etmiş ve dört yıl “Gölcük Tersanesi Komutanı” ve iki yıl da “İstanbul Tersanesi Komutanı” olarak görev yapmıştır.  30 Ağustos 2011 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olan Kâhyaoğlu, 2012 yılında Profesörlüğe yükselerek Pîrî Reis Üniversitesi (PRÜ) Mühendislik Fakültesi Profesör kadrosuna atanmış, 2014-2017 yılları arasında PRÜ Mühendislik Fakültesi Dekanlığı, Senato ve Üniversite Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini icra etmiştir.

   Başta Milli Gemi-MİLGEM projesi olmak üzere, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için birçok savaş gemisi dizayn, inşa ve tedarik projelerinin hemen hemen tüm süreçlerinde bilfiil görev almış; gemi inşa ve tedarik projelerinde üst düzey proje yöneticiliği yapmış, yurtiçi ve yurt dışında çeşitli milli ve uluslararsı araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerine; seminer ve konferanslara iştirak etmiş olan Emekli Tuğamiral Nurhan Kâhyaoğlu hem bir deniz subayı ve hem de bir Gemi İnşa Mühendisi olarak, hem savaş gemisi dizaynında hem de bir tersaneci olarak 40 yıldan fazla denizcilik, gemi endüstrisi ve gemi mühendisliği deneyimlerine sahiptir.

   Prof. Dr. Nurhan Kâhyaoğlu’nun uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde, konferanslarda çeşitli yayın ve bildirileri bulunmaktadır. 2012-2014 yılları arasında HAVELSAN–Hava Elektronik Sanayi A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yapmış olan Profesör Kâhyaoğlu, PRÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeliği yanı sıra Pîrî Reis Üniversitesi Teknopark İktisadi İşletme Müdürlüğü görevini birlikte yürütmüş ve her iki görevinden de Mayıs 2021 ayında istifa etmiştir. 2022 yılı Ocak ayında NKCONSULTUM Danışmanlık şahıs şirketini kuran Nurhan Kâhyaoğlu, son yıllarda; su üstü savaş gemisi ve denizaltı dizaynı, gemi dizayn optimizasyonu, su üstü savaş gemilerinde beka kabiliyeti, yat ve gemi inşaatında stratejik ve operasyonel yönetim; genel tasarım, yat ve gemi inşaatında verimliliğin artırılması, tersane organizasyonu; sürekli denizcileşme üzerine bilişsel-cognitive yaklaşım, gemi hareket ve manevralarında simülasyon için matematiksel modelleme gibi konularda çalışmalarını ve danışmanlık hizmetlerini sürdürmektedir. The Society of Naval Architects and Marine Engineers-SNAME ve  The Royal Institution of Naval Architects (RINA) üyeliği de yapan Emekli Tuğamiral Prof. Dr. Nurhan Kâhyaoğlu halen Gemi İnşa ve Gemi Makineleri Mühendisleri Odası-GMO üyesi olup ICF Uluslararası Profesyonel Koçluk Eğitim Sertifikasına sahiptir.

İletişim

Her zaman yeni ve heyecan verici fırsatlar için bizi arayın.

bottom of page