top of page
Modern Work Space

NKCONSULTUM

Özgeçmiş

1979 yılında Deniz Subayı olan Nurhan Kâhyaoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda (Dz.K.K) 32 yıllık kariyerinde Çıkartma Filosu, Mayın Filosu ve Hücumbot Filosuna bağlı çeşitli savaş gemilerinde makine branşında Baş Çarkçılık dahil her seviyede görev yapmış deniz görevini müteakiben 1997 yılına kadar Deniz Harp Okulunda Öğretim Üyesi olarak Gemi İnşa Grup Başkanlığı görevini icra etmiştir.


1997-2005 yılları arasında sırasıyla; Taşkızak Tersanesi Komutanlığı ve bilahare İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda çeşitli görevlerde bulunan Kâhyaoğlu Dizayn Baş Mühendisliği, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Fırkateyn Şube Müdürlüğü, Gemi İnşa Daire Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Döner Sermaye Genel Sekreterliği, İstanbul Tersanesi Komutanlığı Plan Keşif ve Dizayn Müdürlüğü görevlerini takiben 2006 yılında “Tuğamiral” rütbesine terfi etmiş ve dört yıl “Gölcük Tersanesi Komutanı” ve iki yıl da “İstanbul Tersanesi Komutanı” olarak görev yapmıştır.

30 Ağustos 2011 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olan Kâhyaoğlu, 2012 yılında Profesörlüğe yükselerek Pîrî Reis Üniversitesi (PRÜ) Mühendislik Fakültesi Profesör kadrosuna atanmış, 2014-2017 yılları arasında PRÜ Mühendislik Fakültesi Dekanlığı, PRÜ Senato ve Üniversite Yönetim Kurulu üyesi görevlerini icra etmiştir.

Başta Milli Gemi-MİLGEM projesi olmak üzere, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için fırkateyn, korvet, hücumbot, mayın avlama gemisi ve denizaltı gibi birçok savaş gemisi inşa ve tedarik projelerinin hemen hemen tüm süreçlerinde bilfiil görev almış; gemi inşa ve tedarik projelerinde üst düzey proje yöneticiliği yapmış, yurt içi ve yurt dışında çeşitli milli ve NATO araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerine; seminer ve konferanslara iştirak etmiştir. Nurhan Kahyaoglu, hem bir deniz subayı ve hem de bir Gemi İnşa ve Gemi Makineleri Mühendisi olarak, hem savaş gemisi dizaynında hem de bir tersaneci olarak 20 yıldan fazla sürede denizcilik ve gemi endüstrisi deneyimine sahiptir.

 Prof. Dr. Nurhan Kâhyaoğlu’nun uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde, konferanslarda çeşitli yayın ve bildirileri bulunmaktadır. 2012-2014 yılları arasında HAVELSAN–Hava Elektronik Sanayi A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yapmıştır. PRÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeliği yanı sıra PRÜ Teknopark İktisadi İşletme Müdürlüğü görevini de birlikte yürütmüştür..

Son yıllarda; su üstü savaş gemisi ve denizaltı dizaynı, gemi dizayn optimizasyonu, su üstü savaş gemilerinde beka kabiliyeti, gemi inşaatında stratejik ve operasyonel yönetim, gemi inşaatında verimliliğin artırılması, tersane organizasyonu; sürekli denizcileşme üzerine cognitive yaklaşım gibi konularda çalışmalarını sürdürmektedir.  Gemi İnşa ve Gemi Makineleri Mühendisleri Odası-GMO, The Society of Naval Architects and Marine Engineers-SNAME üyesi olup ICF Uluslararası Profesyonel Koçluk Eğitim Sertifikasına sahiptir.


1997-2005 yııları arasında Taşkızak Tersanesi Komutanlığı ve İstanbul Tersanesi Komutanlığında çeşitli görevlerde bulunan Kâhyaoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Gemi İnşa Daire Başkanlığı, MSB Döner Sermaye Genel Sekreterliği görevlerini de icra etmiş, 2005-2011 yılları arasında sırasıyla Gölcük Tersanesi Komutanı ve İstanbul Tersanesi Komutanı olan Kâhyaoğlu 30 Ağustos 2011 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olmuştur. Hem bir deniz subayı ve hem de bir Gemi İnşa ve Gemi Makineleri mühendisi olarak, en başta Ada sınıfı MiLGEM Korvet projesi olmak üzere çok sayıda önemli su üstü savaş gemisi ve denizaltı inşası, gemi dizaynı, gemi inşa projelerinin planlanması, kontrat ve proje yönetimi, mühendislikte stratejik ve operasyonel yönetim, gibi konularda da 24 yıldan fazla bir deneyime sahiptir.


1992 yılında Gemi İnşa ana bilim dalında ‘doktora’ ve 1996 yılında da hidromekanik bilim dalında doçentlik, 2012 yılında da Profesör yetki ve unvanını alan Prof. Dr. Nurhan Kâhyaoğlu, halen Pîrî Reis Üniversitesi (PRÜ) Mühendislik Fakültesinde Profesör kadrosunda tam zamanlı olarak görev yapmaktadır. HAVELSAN A.Ş. yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra, Pîrî Reis Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve PRÜ Üniversite Senato üyesi ve olarak da görev yapan Prof. Dr. Nurhan Kâhyaoğlu, helan PRU Mühendislik Fakültesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak dersler vermekte ve aynı zamanda PRU-Teknopark İktisadi İşletme müdürü görevini de yürütmektedir. ICF-profesyonel koçluk sertifikasına sahip olan Kâhyaoğlu, Türk Gemi Mühendisleri Odası-GMO üyesidir.


nkconsultum.com olarak değişimin kolay olmadığını biliyoruz. 2000 yılından bu yana her ölçekten şirketin sektör değişimlerine ayak uydurmasına ve rekabetçi konumunu korumasına yardımcı oluyoruz. Uzun yıllara dayanan deneyimimiz, işletmenizin başarısını her zaman ön planda tutmamız gerektiğini öğretti.


Uzmanlardan oluşan ekibimiz, hem şirketinizin ayakta kalmasına hem de giderek büyümesine yönelik stratejiler geliştirmenize yardım etmeye hazırdır. İlk görüşmeniz için randevu almak üzere bizi hemen arayın.

Daha Fazla Bilgi
Menüler: Biz Kimiz?
Modern Work Space

HAKKIMIZDA

Başarı Çözümleri

nkconsultum.com olarak değişimin her zaman kolay olmadığını biliyoruz. 2000 yılından bu yana her ölçekten şirketin sektör değişimlerine ayak uydurmasına ve rekabetçi konumunu korumasına yardımcı oluyoruz. Uzun yıllara dayanan deneyimimiz, işletmenizin başarısını her zaman ön planda tutmamız gerektiğini öğretti.


Uzmanlardan oluşan ekibimiz, hem şirketinizin ayakta kalmasına hem de giderek büyümesine yönelik stratejiler geliştirmenize yardım etmeye hazırdır. İlk görüşmeniz için randevu almak üzere bizi hemen arayın.

Daha Fazla Bilgi
Menüler: Biz Kimiz?
Menüler: RestaurantsMenus
Informative Interview

NKCONSULTUM.COM - HOŞ GELDINIZ!

Büyük Başarılar Kazanmak İçin İhtiyacınız Olan Destek

Menüler: Hoş Geldiniz

HIZMETLER

Uzmanlığımızı Keşfedin

MARKA VE KONUMLANDIRMA ANALIZI

Hızlı tempolu iş dünyasında kuruluşların geçerliliklerini ve rekabetçi konumlarını korumak için neler yaptığını ve bu konuda hangi şirketlerin en önde olduğunu inceliyoruz. Ardından müşterilerimizin yapabileceği her tercihin etkilerini anlamak üzere akıllı araçlar ve küresel kaynaklar kullanarak stratejiler geliştiriyoruz. Bu hizmetin size ne şekilde yardımcı olabileceğini görmek için iletişime geçin.

TANIŞMA DANIŞMANLIĞI

Çalışanlarımız, yılların verdiği deneyimle işinizi bir üst seviyeye taşıyacak yetenek ve uzmanlığa sahiptir. nkconsultum.com olarak süreçlerinizi ve stratejilerinizi, dolayısıyla şirketinizi dönüştürmek üzere iç görü ve becerilerimizi birleştiriyoruz. Müşterilerimizin işletmelerini yapılandırma ve yönetme şekillerini geliştirmelerine yardımcı olmanın gururunu yaşıyoruz.

STRATEJIK PLANLAMA GÖRÜŞMESI

İşletmenizi büyütmek istiyor, ancak nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bir sonraki projenizde planlama veya uygulama desteğine mi ihtiyacınız var? Size yol göstermemize izin verin. Her kuruluşun küçük değişikliklerle ilerlemesi mümkündür, ancak günümüzün hızla gelişen ortamında kendinizi geleceğe hazırlamak için risk almanız ve iç görülü kararlar vermeniz gerekir.

Menüler: Hizmetler
bottom of page